top of page
Szukaj

Taktyka social media

Media społecznościowe są potężnym narzędziem segmentu Public Relations, ale same media społecznościowe to nie PR. Relacje publiczne to strategiczne wysiłki mające na celu budowanie reputacji we właściwy sposób, we właściwym czasie, z właściwymi ludźmi.


 
PR to dotarcie z tym, co masz, do serc i umysłów ludzi, którzy najbardziej tego potrzebują.

Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest komunikacja poprzez media społecznościowe. Są one potężnym narzędziem PR, ale same w sobie nie są PR-em. To strategiczne działania mające na celu budowanie reputacji we właściwy sposób, we właściwym czasie, z właściwymi ludźmi.


Public Relations to holistyczne podejście do budowania marki i biznesu. To my możemy wybrać swoją przygodę, jeśli chodzi o robienie tego w imieniu naszych klientów. Oczywiście to, jaką przygodę wybierzemy, zależy od budżetu, czasu realizacji, i problemów przed jakimi stoi marka.

Dobry profesjonalista public relations nie powinien przepisywać Ci żadnej konkretnej taktyki, np. reklamy, w oparciu o lojalność wobec niej (lub w niektórych przypadkach ograniczenie wiedzy i doświadczenia poza taktyką, do której Cię kieruje). Powinien natomiast przepisać Ci najlepszą taktykę i narzędzie w oparciu o Twój budżet i oczekiwania.

Media społecznościowe to pojedyncza taktyka komunikacji. Tworzenie mediów społecznościowych powinno być dostosowane do szerszych działań PR i strategii biznesowej.


Pewnego dnia spojrzymy wstecz i będziemy się śmiać z tej ery potrzeby bycia widocznym 24/h ale teraz i w dłuższej przyszłości, media społecznościowe są tutaj, aby trwać i mają się bardzo dobrze. Z kolei PR w holistycznym ujęciu będzie poruszać się wraz z gospodarką uwagi, gdziekolwiek ona pójdzie i bez względu jakie inne narzędzia będą górować ponad mediami społecznościowymi.


Synergia między PR-em, a mediami społecznościowymi powinna być utrzymana po to, aby firmy mogły zmaksymalizować korzyści ze strategii PR, która obejmuje spójny, konsekwentny i znaczący kawałek mediów społecznościowych jako części swojej układanki komunikacyjnej.

Marlena Kalisiewicz


Comments


bottom of page