top of page
Szukaj

#KolektywArtystki: Agnieszka Łukaszewicz

Piękno ma znaczenie, i to w różnych sferach naszego życia. Dbamy o piękno naszej fizyczności, naszego umysłu ale także piękno otaczające nas w najbliższej przestrzeni. Czym jest zawód dekoratora wnętrz przybliżać nie musimy. Ale jak uchwycić piękno wnętrza w sposób niebanalny, ponadczasowy i ze smakiem? To potrafi Agnieszka Łukaszewicz, kolejny gość projektu #KolektywArtystki. 

Czym jest dla Ciebie ,,sztuka pobytu”? Czy design wnętrza może wpłynąć na nasze samopoczucie?


Dobre pytanie – pewnie każda zapytana o to osoba odpowie na nie inaczej.

Dla mnie „Sztuka pobytu” to nietypowe miejsca, z którymi było dane mi obcować. Inspirujące zmysły ciekawostki takie jak muzyka, sztuka, przyroda, wnętrza, zapachy. Wszystko co daje nam najbliższe otoczenie, z którego powinniśmy czerpać garściami.


Wszystkie te aspekty mają ogromny wpływ na to jak odbieramy świat a tym samym jak się czujemy. Wnętrza w jakich spędzamy czas mają niewątpliwie kolosalny wpływ na nasze samopoczucie, a design jest kluczowym elementem tej układanki.

Jaki zakres pracy obejmuje zawód dekoratora?

Praca dekoratora wnętrz jest wieloetapowa, w zależności od potrzeb klienta zakres obowiązków może być różny. Przede wszystkim jednak praca ta polega na zaplanowaniu i wprowadzeniu spektakularnych zmian we wnętrzu.


Zwykle zaczynam od wybadania potrzeb inwestora następnie opracowania wstępnego projektu i zatwierdzenia go przez klienta, następnie przystępuję do etapu realizacji.

Dobór materiałów wykończeniowych, współpraca z ekipą remontową, doradztwo w doborze mebli i akcesoriów – wspólne zakupy z klientem.


Dekorator powinien umieć doradzić klientom odpowiednie umiejscowienie mebli, sprzętów tak, aby wnętrze spełniało ich oczekiwania a jednocześnie było stylowe, funkcjonalne i ergonomiczne.

Moim ulubionym etapem jest dekorowanie, dobór tekstyliów i elementów dekoracyjnych, które jednocześnie personalizują wnętrze i nadają mu charakter.


Jakie są największe zawodowe wyzwania przed jakimi stajesz?


Każda nowa inwestycja jest wyzwaniem… Dekorator wnętrz to nie tylko osoba sprawnie poruszająca się w dziedzinie designu, jesteśmy również psychologami, przyjaciółmi a przede wszystkim dobrymi słuchaczami. Aby stworzyć świetny projekt trzeba nauczyć się słuchać i czytać między wierszami, spełniać potrzeby klienta a jednocześnie odwracać jego uwagę od złych rozwiązań i forsować te dobre.


5 ponadczasowych elementów wnętrza, które nadają mu charakter to….

Trendy przychodzą i odchodzą jednak istnieją elementy projektowania wnętrz, które nie wychodzą z mody.


Pierwszym elementem jest drewno, chodzi tu zarówno o podłogi jak i meble z litego drewna. Warto wspomnieć również o umiarze i unikaniu chaosu we wnętrzu, stawiamy na uniwersalne kolory, takie jak biel, czerń, szarości czy beże.

Starajmy się, aby zdobycze technologiczne nie zajmowały centralnej pozycji we wnętrzu a elementy dekoracyjne były stonowane. Kolejnym krokiem jest stworzenie poczucia równowagi w pomieszczeniu stosując symetrię. Dzięki zastosowaniu tych kluczowych elementów w tworzeniu wnętrz uzyskamy ponadczasową przestrzeń.


Czym wobec tego według Ciebie charakteryzuje się stylowe wnętrze?

Można przyjąć, że wnętrze stylowe to wnętrze spójne, na które składają się nie tylko meble, ale cały szereg przedmiotów im towarzyszących. Kompletne, stylowe wnętrze to umiejętnie dobrana proporcja mebli, oświetlenia oraz innych dodatków funkcjonalnych bądź dekoracyjnych. Reasumując:

stylowy dom jest skrojony na miarę, poprzez odpowiedni dobór elementów wnętrz odzwierciedla epokę, którą jest inspirowany.

Potrafisz jednym skinieniem dłoni zaczarować rodzinną uroczystość. Dlaczego dekoracja stołu podczas ważnych uroczystości ma znaczenie?


Pięknie przystrojony stół podnosi rangę wydarzenia, wprowadza uroczystą atmosferę sprawia ,że z przyjemnością celebrujemy spędzone przy nim chwile.Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnego eksperta ds.homestagingu?


Homestaging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż bądź wynajem.

Ekspert ds. homestagingu skupia się na pokazaniu zalet nieruchomości przy relatywnie niskim budżecie, który zwróci się po dokonanej transakcji.

Odpowiednia stylizacja nieruchomości ma na celu przyśpieszenie kontraktu i podniesienie wartości obiektu. Depersonalizujemy wnętrze i odwracamy uwagę potencjalnego nabywcy od defektów nieruchomości. Wszystkie powyższe działania składają się na podniesienie zysku klienta, dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnego homesteadera.


Profil Agnieszki odwiedzisz tutaj >>>

Comments


bottom of page